Kategorija: Audimas, Mezgimas, Rankdarbiai
Žymės: , , ,

Apvalus austas kilimas

Apvalus austas kilimas

Apie skuduriukus galėčiau rašyti ir rašyti… Rankdarbi ų portale yra keli panašios temos mano straipsniai, kaip panaudoti senus rūbus. Dar vienas labai lengvas būdas, kaip pasidaryti kilimėlį iš senų rūbų. Taigi reikės daug rūbų, kuriuos sukarpykite norimo pločio juostelėmis. Geriausiai tokiems darbams tinkami trikotažiniai medvilniai ir džinsiniai audiniai. Praeituose straipsniuose buvo neriama, siuvama, čia pristatau audimo būdą. Audimui reikia rėmo, jis gali būti stačiakampis arba apvalus. Jūsų kilimo dydis priklausys nuo rėmo dydžio. Šiuo atveju paprasčiausia panaudoti gimnastikos lanką.

Ką reikia padaryti, kad galėtumėte džiaugtis kilimuku ir gerokai patuštėjusia spinta?!

1-Pasirinkite rūbus iš kurių darysite kilimą.

2-Sukarpykite norimo storios juostelėmis .

3-Ant lanko apjuoskite, kaip nuotraukoje parodyta, 10 (optimaliausias skaičius piršto pločio juostelėms) ar daugiau stygų, jeigu juostelės labai siauros. Taigi skaičiuojant nuo centro  susidarys 20 spindulių.

 

4-Pasirinktus du spindulius suspauskite kuo arčiau (ir jums liks tarsi 19 spindulių, audimui reikia nelyginio skaičiaus) , čia bus jūsų audimo pradžia. Pasistenkite, kad tarpai tarp likusių spindulių būtų kuo vienodesni.

 

5-Visi spinduliai turi būti sudaryti iš dviejų siūlų, o dvigubas iš keturių.

6-Kuo arčiau centro ant sustumptų spindulių pririškite pirmą siūlą.

 

7-Dabar pradėkite kaišioti kas antrą porą.

8-Kai nuausite apie 10 eilių, ties keturgubu spinduliu pakeiskite audimo sistemą. Keturgubą spindulį išskirkite kuo plačiau į dvi dalis. Sulyginkite tarpus tarp spindulių iš naujo. Dabar jau turėsite kaišioti ne tarp porų, o tarp siūlų. Vieną spindulį palikite dvigubą, kad gautumėte 39 naujus spindulius.

 

9-Kai jau nutarsite, jog pasiekėte norimą kilimuko dydį, nukirpkite spindulius ir suriškite poromis.

10-Kai nukirpsite dvigubą spindulį, prakiškite pro šalia esantį vieną siūlą ir galėsite surišti kraščiuką kaip ir kitų. Jeigu nepatinka surišti galiukai, iš blogosios pusės sukaišiokite juos tarp audinio.

Štai dešim paprastų žingsnių ir yra kilimas!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed