Kategorija: Rankų darbo muilas
Žymės: , ,

Muilo gamyba

Muilo gamyba

Mums prireiks:

1. Dviejų puodų skirtingų dydžių

2. 100 g muilo (be priemaišų, paprastas baltas muilas, gali būti vaikiškas)

3. Stiklinės karšto vandens

4. 2 šaukštų alyvuogių aliejaus

5. Priedų (pagal norą) (čia jau fantazijos ir skonio reikalas, tai gali būti įvairios žolelės, tarkuotos žievelės, prieskoniai…tokie, kaip cinamonas, gvazdikėliai, galite įdėti medaus, pieno, porą lašų eterinio aliejaus, džiovintų gėlių…)


6. Valgomojo šaukšto (pageidautina medinio)

Ant viryklės dedame du puodus, vieną įdėję į kitą, į didesnį pilame vandens, kad pasiektų mažojo dugną(aš mažesnį dėjau seną(dėl visą ko, jei liktų kvapas ar muilo likučiai) ant mažos ugnies.

Palaukiame porą minučių kol puodai įkais ir įpilame 2 valgomus šaukštus alyvuogių aliejaus (100g muilo, jei muilo dėsite 200g, alyvuogių aliejaus atitinkamai 4 valgomieji šaukštai).

Alyvuogių aliejus taip pat turi pakaisti porą minučių. O tuo metu smulkiai tarkuojame muilą.

Taip atrodo sutarkuotas muilas.

Dabar muilą suberiame į puodą ir gerai išmaišome su alyvuogių aliejumi.

Išmaišę, įpilame 180-200 ml vandens (stiklinę) ir maišome iki vientįsos masės. Aš dar įpyliau pieno (maždaug 50 ml), taip geriau putoja.

Uždengiame puodą dangčiu ir kaitiname 10 minučių kartkartėmis pamaišydami.

Dedame priedus, kokius tik norite. Aš iš pradžių įdėjau medų.


Po to maltų čiobrelių.

Sirupo spalvai paryškinti. Galima ir kokio nors kito valgomojo dažyklio (pvz burokėlių sultys, sutarkuotų agurkų).

Šį kartą įdėjau ir kremo rankoms.

Galima įlašinti porą lašų eterinio aliejaus. Jis priduos muilui norimą kvapą, tik nepersistenkit, nes per daug kvapo gali viską sugadinti. Viską išmaišius virkite dar 10-15 min.

Paruoškite norimos formos indelius, sutepkite juos eteriniu aliejumi (kad lengviau būtų išimti muilą), supylkite muilo masę ir pastatykite ant palangės porai valandų iki kol sustings(gali sustingti ir per kokias 5-7 valandas, taip kad nesijaudinkyte, jeigu po 2-3 valandų dar ne visai sustingo).

Išimkite muilą iš formelių (aš muilą perpjaunu per pusę ir palankstau formelę iš apačios, kol jis neišeina,nes pats lengvai “neiššoka”.

Dabar padėkite muilą į saugią vietą neuždengus, laikykite kambario temperatūroje savaitę, kol muilas sukietės (kartais galima jį naudoti jau po 5 dienų). Aš muilą laikau rūbinėlės viršutinėje lentynoje, sudėjusi jį į batų dežutę, neuždengusi dangčio(jei uždengsite,muilas pradės pelyti).

Sėkmės!!!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed