Kategorija: Dailė, Straipsniai
Žymės: , ,

Plunksnų dažymas ir piešiniai ant plunksnų

Plunksnų dažymas. Naudojant įvairias plunksnas galima sukurti nuostabius papuošalus, rankines, paveikslus. Dažnai susiduriame su problema, kur įsigyti spalvotų plunksnų. Galima plunksnas nusidažyti ir patiems namuose, geriausiai tinka baltos plunksnos. Pirmiausia plunksnas reikia nuplauti ir nuimti riebalus. Nuriebalinti galima su skalbimo milteliais, indų plovikliu arba pavirinti muilo – sodos tirpale.

Keletas dažymo būdų iš interneto:

1.Paprasčiausias būdas, kai dažoma markeriais su acetonu (ne spiritu) arba permanentiniu markeriu.

2. Su chna nudažoma ruda spalva. Pagaminti tirštą košelę ir sudėti plunksnas, palikti 4-5 valandom.

3. Plaukų dažais, tik šiek tiek ribota spalvų gama.

4. Akriliniais dažais audiniams, skiedžiam su vandeniu tiek, kokią ryškumo spalvą norim išgauti. Palaikom 5 min. ir išdžiovinam, galima su fenu. Spalva nebus patvari – nusiplaus su vandeniu.

5. Bet kokiais aniliniais dažais, juos ištirpinus verdančiame vandenyje, palaikyti plunksnas keletą minučių iki norimo spalvos efekto.

6. Geriausia tinka aniliniai dažai vilnai. Sudedam plunksnas į karštą (40-60º C) dažų tirpalą, įpilant keletą lašų acto ir laikome 3-4 valandas. Po to perplaunam šaltu vandeniu su actu.

Nudažytas plunksnas reikėtų vėl padengti riebalais ir išdžiovinti. Deformuotas plunksnas galima ištiesinti su karštais garais lygintuvu. Neturint visiškai baltų plunksnų, jas galima išbalinti su vandenilio peroksido tirpalu, laikant tamsoje ir keičiant tirpalą per 3 dienas.

Tapyba ant plunksnų – tai tikras mokslas ir juvelyrinis darbas. Pirmiausią plunksnos nuriebalinamos, po to naudojant padidinamą stiklą piešiami paveikslo kontūrai. Vėliau tapoma akriliniais dažais, dengiant keliais sluoksniais. Reikalingos auksinės rankos, begalinė kantrybė, fantazija ir menas.

Julia Thompson – amerikiečių menininkė tapanti paveikslus ne ant drobės ar popieriaus, bet ant plunksnų. Julia Thompson gimė Aliaskoje, kur ją supo unikali šiaurės vakarų Ramiojo vandenyno pakrantės laukinė gamta ir žmonės. Ant plunksnų tapyti pradėjo 1990 metais, naudodama povų ir kalakutų plunksnas, kuriuos namuose laikė motina. Piešiniuose vaizduojami įvairūs gamtos ir gyvūnų (erelių, fazanų, bizonų, briedžių) motyvai. Nors šiuo metu su vyru ir dviem sūnumis gyvena Vašingtone, Aliaskos gamta kūryboje išlieka, kaip didžiausia įkvėpėja.

Gayle Adams – savamokslė menininkė iš Amerikos, taip pat piešia ant plunksnų. Savo darbus ji kuria iš povo, kalakutų ir varnų plunksnų. Iš pradžių jos tvirtinamos ant kartono, o po to išpiešiamos akriliniais dažais. Be to pačios plunksnos natūrali spalva tampa kompozicijos dalimi. Gimus autizmu sergančiai dukrai, kuri nekalbėjo, Julia pasitelkė menines priemones pieštukus ir teptukus išreikšti savo mintis ir emocijas. Be piešimo siuva vatines antklodes, dekoruoja namus ir prižiūri gėlynus.

Heather Schumacher – dar viena amerikiečių menininkė kurianti nuostabius paveikslus ant plunksnų.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed