Kategorija: Dirbiniai iš popieriaus, Idėjos šventėms, Kalėdos, Karnavalas, Rankdarbiai, Vaikams
Žymės: , , , , , , ,

Popierinės kalėdinės kaukės vaikų karnavalui savo rankomis

Karnavalinės Kalėdinės kaukės vaikams iš popieriaus

Artėjant kalėdoms kiekvienas vaikas bando įsivaizduoti po kokia kauke pasislėpęs dalyvaus kalėdinio karnavalo šventės vaikų susibūrime. Kalėdinės kaukės vaikams – svarbus metų įvykis. Prisižiūrėję animacinių filmukų vaikai išsirenka savo mėgiamus personažus ir bando mėgdžioti juos, o karnavalo metu turi progą karnavalinės kaukės dėka tiesiog susitapatinti su savo personažu ir tą vakarą susikurti savo “animacinę seriją” su savo “pasakojimu”.

Kūrybinis procesas vaikui gali prasidėti kur kas anksčiau. Kartu su mama ar tėveliu, ne ieškant kalėdinės kaukės parduotuvėse, o tiesiog savo mėgiamo personažo atvaizdą nusipiešiant ant kartono, nuspalvinant jį, išsikerpant ir pririšant prie susikurtos kaukės laikančią gumytę. Prie naujos, jūsų rankomis padarytos kaukės, galima pasiūti arba pasigaminti temą atitinkantį maskarado aprėdą. Vaikui ir tėveliams karnavalinio maskarado kūryba nuo nulio – smagus užsiėmimas.

Jeigu pagalvojote – man neduota piešti – ne bėda, juk visada galima nuokipijuoti dailininko sukurtą ir nupaišytą personažo atvaizdą. Kaip tą padaryti? Labai paprasta!

  • 1. Pasinaudokite google paveikslėlių paieška ir suveskite ieškomo personažo pavadinimą. Net neabejoju, kad rasite begales plokštumoje nupaišytų personažo vaizdų, kurie tiktų karnavalinei kaukei pasigaminti.
  • 2. Išsisaugokite patikusį paveiksliuką ir įsikelkite jį į turimo grafinio redaktoriaus, arba tiesiog “MS Word” programoje suskurto dokumento aplinką.
  • 3. Pasiėmę įprastą A4 formato tuščią lapą apytiksliai pamatuokite kokio dydžio kaukės reiks Jūsų vaiko veidui paslėpti.
  • 4. Įkeltą peviksliuką pasukite ir išdidinkite kompiuterinio A4 dokumento aplinkoje taip, kad jis atititiktų reikiamą įsivaizduojamą mastelį (apytiksliai).
  • 5. Atsispausdinkite personažo atvaizdą.
  • 6. Atsispausdinę personažo piešinį jau turite vaikišką kaukę. Jeigu atvaizdas spalvotas ir daugiau nereikaluja dailinimo, galite lapą visu paviršiumi priklijuoti prie kartono ir jiems išdžiuvus į rankas paimti žirkles. Prieš kerpant personažo kaukės kontūrą pagalvokite apie gumytės tvirtinimo taškams bei akims reikalingas skylutes.
  • 7. Na o jeigu rastas piešinys nėra spalvotas, tuomet dar įdomiau – atsispausdinę kelias piešinio kopijas galite jas duoti nuspalvinti vaikams, arba kaukes spalvinti kartu su jais. Viena nesigavo, nieko tokio, paėmėte kitą kopiją ir spalvinate iš naujo. Išsirinkę vieną pavykusį ir patinkantį variantą vadovaukitės 6 punktu 🙂

Beje, jei personažo piešinio paieškoms neturite laiko ir noro, kelis prancūzų dailininko nespalvotus popierinių kaukių paruoštukus rasite žemiau. Išdidinkite paveiksliukus ir išsisaugoję patinkančią kaukę vadovaukitės taisyklėmis pradedant nuo antrojo punkto 🙂

Spalvotus dailininkų nupieštus popierinių karnavalinių kaukių paruoštukus rasite čia.Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed