
Šauni idėja dovanojant pinigus pvz. krikštynoms arba netgi užkietėjusiam viengungiui.
Stiklinis sniego gaublys, kurį pavarčius arba supurčius blizgaus „sniego snaigės“ lėtai leidžiasi ant viduje esančios dekoracijos – dažnai suvenyrų parduotuvėse randamas žaislas. Galime tokį sniego gaublį nusipirkti, bet ar ne smagiau būtų jį pasidaryti savo rankomis?
Tai paprasta. Mums reiks:
• Mažo tūrio stiklinių indelių (likusių nuo konservų ar pan.) su sandariai užsisukančiais dangteliais.
• Mažų žaisliukų ar kitų dekoracijų pagamintų iš medžiagų kurios netirpsta vandenyje. Tai gali būti ir iš stingstančio plastelino Jūsų sukurtos figūrėlės.
• Stambesnio žėručio (blizgučių) iš folijos pudra, kuri indelyje imituos sniegą.
• Karštų plastikinių, arba kitų, vandens nebijančių klijų dekoracijoms tvirtai prie dangtelio priklijuoti.
• Būtinai distiliuoto vandens ir skysto glicerino (parsiduoda vaistinėse).
• Silikono arba klijų užsuktam indui pilnai užsandarinti.
Susiraskite švarų stiklinį indą su sandariai užsukamu dangteliu. Indelį parinkinėkite iš anksto galvodami apie jame būsimą dekoracinę daiktų instaliaciją. Tik nenaudokite labai didelių – pripildyti skysčio jie taps sunkūs.
Vidaus dekoracijai tiks viskas, kas po ranka pakliuvo ir nebijo vandens bei glicerino: plastikiniai arba keramikiniai žaisliukai, pačių sulipdyti iš stingstančio skulptūrinio plastilino daikčiukai (pvz. sniego senis), akmenukai, dirbtinės šakelės, sagutės, plastikiniai perliukai, bižuterija ir t.t. Jeigu nežinote ar daiktas nebijo skysčio, tiesiog pamerkite jį kelioms valandoms kitame indelyje ir sužinosite. Tiesa, įdomesnei dekoracijai gali būti naudojamos Jūsų arba Jūsų artimųjų (laminuotos) nuotraukų iškarpos. Jeigu neturite laminavimo įrenginio, iškirptas nuotraukas nuneškite į kanceliarinių prekių parduotuvėlę – už kelis litus nuotraukas užlaminuos. Apkirpdami jau laminuotas nuotraukas palikite kelių milimetrų sulipusį laminato kraštelį, kad per kraštą nuotrauka nesugertų skysčio.
Paėmę indo dangtelį, ant kurio bus pritvirtinta dekoracijos scena, pašiauškite vidinį jo paviršių, kad geriau sukibtų klijai. Suklijuokite ant dangtelio turimus daiktus taip, kad jie tilptų į indelį, ir leiskite (priklausomai nuo naudojamų klijų) dekoracijai išdžiūti. Jeigu daiktai aukšti ir vertikaliai nesilaiko, panaudokite skulptūrinį plastiliną arba paremkite į kokią pusiau atverstą ir ant briaunos pastatytą knygą. Geriausiai tinka karšti plastikiniai klijai (kaitinami specialiu pistoletu, juos galima rasti radijo detalių arba akvariumų parduotuvėse). Atminkite, kad turite palikti dangtelio pakraščiuose vietos stiklinio indo briaunai, ant kurios turės užsisukti pats dangtelis su Jūsų kompozicija.
Pripilkite į indelį distiliuoto vandens ir glicerino. Nuo glicerino skystis bus tirštesnis ir blizgučiai („sniegas“) leisis jame ilgiau ir gražiau. Kad nustatytumėte pageidaujamą santykį, pradžioj į pusę indelio supilkite tik vandenį ir blizgučius. Gliceriną pilkite po truputį ir gautą mišinį maišydami šaukštu stebėkite kaip jame leidžiasi blizgučių gabaliukai. Kuo daugiau bus glicerino, tuo lėčiau leisis blizgios „snaigės“. Atradę tinkantį mišinio santykį juo indą užpildykite iki pat viršaus.
Prieš užsukdami dangtelį įsitikinkite, kad daiktai ant jo tvirtai laikosi, o klijai pilnai sudžiuvę. Indelio sriegį ir dangtelio briauną sutepkite silikoniniais arba kitais, vandens nebijančiais, klijais. Atsargiai kiškite dekoraciją į indą (indelį laikykite padėję ant kokios lėkštutės su aukštesniais borteliais, nes iš indo skverbsis dekoracijos išstumtas mišinio perteklius) ir stipriai užsukite. Apvertę jau gautą sniego gaublį įsitikinkite, kad naujas žaislas yra sandarus.
Gero vartymo bei linksmų švenčių!